עורך דין שי רודה
זמין 24/7
שד' שאול המלך 8, בית אמות משפט, תל-אביב
עורך דין פלילי שי רודה
עורך דין פלילי שי רודה

לייעוץ התקשרו – 050-2292229 או השאירו פרטים:

  עבירות סמים בקרב בני נוער

  תוכן עניינים

  לצערנו סמים ובני נוער זה משהו שהולך יחד. הטיפשות של הגילאים הללו יחד עם הרצון להתנסות וכמובן הלחץ החברתי במקרים מסויימים, מובילים לא פעם בני נוער לעשות דברים שהם עשויים להצטער עליהם עוד שנים רבות מאוחר יותר. תופעת הסמים אצל בני נוער הולכת ומתרחבת למרות שגם ההסברה במקביל הולכת והופכת לרבה יותר ויש סיבות שונות שעשויות להוביל בני נוער להתנסות בסמים ואפילו סמים קשים.

  עורך דין פלילי מומחה לעבירות סמים

  הסיבות לשימוש בסמים אצל בני הנוער

  גירויים וחשיפת ייתר

  בעידן המודרני בני הנוער חשופים ליותר ויותר מידע בעיקר באמצעותה האינטרנט. עודף המידע הזה גורם להם גם מידי פעם לרצות ולהתנסות בדברים חדשים ואם אין להם הכוונה נכונה מההורים שלהם הם עלולים ליפול גם להתנסות בסמים.

  מצוקות שונות

  כמו אצל מבוגרים, גם אצל בני נוער מצוקות שונות עלולות להוביל אותם למעשים קיצוניים. נידוי חברתי, קשיים בלימודים, בעיות עם חברים או בעיות בבית עלולים להוביל אותם למעשים הללו, לצריכה של אלכוהול וסמים כבריחה מהמציאות.

  לחץ חברתי

  זה יכול להיות גם "ילד טוב ירושלים" ברגע שהוא נמצא עם חברים ומופעל עליו לחץ חברתי להיות "אחד מהחבר'ה" הוא עלול לבצע עבירות סמים.

  סקרנות

  הסקרנות של בני הנוער של היום גדולה יותר מבעבר והם מעוניינים לפעמים לבדוק דברים שההורים שלהם לא העזו.

  חסכים רגשיים

  כל חסך רגשי יכול להוביל לחיפוש אחר השלמה לחסך הזה וסמים עלולים להיות מרכיב במילוי החסך.

  העונשים בחוק

  החוק אוסר על כל שימוש, גידול, מכירה, אחזקה, ייצור, עישון או הפקה של סמים שמוגדרים כסמים מסוכנים. העונשים לבני נוער שעברו עבירת סמים עשויים להיות מניעת הוצאת רישיון נהיגה או שלילת רישיון, קנסות כספיים או אפילו מאסר בפועל. כמובן שכשמדובר על סחר בסמים מדובר על עבירה חמורה במיוחד שיכולה גם להוביל למאסר ממושך של חודשים רבים.

  התייחסות הרשויות לקטינים

  האינטרס הציבורי הוא כמובן להוציא את הקטין מהמצב אליו הוא נקלע, בכדי לאפשר לו לשוב למיטבו ולהתחיל את חייו בצורה חיובית. עבירות סמים עלולות לגרור גם רישום פלילי מה שיכול למנוע ממנו את האפשרות להתגייס וכמובן את האפשרות לעבוד במקומות עבודה שונים.

  ולכן, יש מאמץ בהתאם לאפשרי לסגור כמה שיותר תיקים כאלו ולהיות יותר סלחניים אצל בני נוער בהשוואה למבוגרים, אך מי שהסתבך הדבר הראשון שהוריו צריכים לעשות הוא לשכור את שירותיו של עורך דין פלילי.

  עורך דין שישנה את חייו של הנער

  עורך דין פלילי צריך להכניס לתמונה כמה שיותר מוקדם. אם כבר נקבעת הרשעתו של הנער אי אפשר יהיה לעשות הרבה אך אם זה עדיין בשלב החקירה המשטרתית יש לעורך הדין הרבה מה לעשות. אם הילד שלכם הסתבך עם עבירות סמים, אל תחכו ומצאו לו עורך דין פלילי שיעזור לכם.

  הצלחות של עו"ד שי רודה בתחום עבירות סמים בקרב בני נוער:

  עורך דין פלילי שי רודה
  עורך דין פלילי שי רודה

  כותב המאמר הינו עורך דין פלילי שי רודה בעל משרד עורכי דין בת"א המתמחה במשפט הפלילי על כל רבדיו.
  לקבלת ייעוץ מקצועי ניתן לפנות באמצעות:

  טל': 03-6938555 נייד: 050-2292229
  דוא"ל: shairodalaw@gmail.com
  שד' שאול המלך 8, בניין "בית אמות משפט", תל אביב.

  הערה: מאמר זה הינו למידע כללי וראשוני בלבד ואינו נועד בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

  עורך דין פלילי שי רודה

  עורך דין פלילי שי רודה מומחה למשפט פלילי

  למשרד עו"ד פלילי שי רודה ניסיון רחב בשני התחומים הנ"ל והוא משלב אותם אינטגרטיבית בצורה שקולה וחכמה בהתייחס לכל מקרה לגופו.

  לייעוץ וייצוג מקצועי מעו״ד פלילי? חייגו:
  050-2292229

   עוד בקטגוריה
   דילוג לתוכן