עורך דין שי רודה
זמין 24/7
שד' שאול המלך 8, בית אמות משפט, תל-אביב
עורך דין פלילי שי רודה
עורך דין פלילי שי רודה

לייעוץ התקשרו – 050-2292229 או השאירו פרטים:

  גידול סמים

  תוכן עניינים

  מה העונש על גידול סמים?

  בעוד תחום הלגליזציה של קנביס עדיין לא ברור, החוק היבש קובע כי גידול קנאביס, הן לצריכה עצמית והן לסחר ללא רישיון מתאים, הוא עבירה על החוק, ולכן גם עשוי להוביל לעונשי מאסר וקנסות. בנובמבר וביוני 2020 עלו הצעות חוק של מספר חברי כנסת לאי־הפללה של משתמשים בקנביס לשימוש עצמי, וכן הצעה ללגליזציה מעל גיל 18. נכון להיום, ההצעות הללו אושרו אך עדיין לא עוגנו בפועל. לכן, מגדלי סמים ובכללם מריחואנה וחשיש עשויים למצוא את עצמם מאחורי סורג ובריח.

   

  העונש על גידול סמים

  העונש על גידול סמים משתנה בהתאם לכמות המריחואנה שנתפסה, הסיבה לגידול הסם (שימוש עצמי או סחר) וכן העבר של הנאשם בתחום זה. בחלק מהמקרים אם מדובר בעבירה ראשונה והגידול התבצע לשימוש עצמי, בית־המשפט עשוי לפסוק על עבודות שירות וקנס מינורי. בנוסף, עשוי להיפתח תיק פלילי כנגד הנאשם, ולהשפיע על נתיב חייו בהמשך. בחלק מהמקרים יקבעו גם עונשי מאסר, קנסות כבדים וסנקציות נוספות שנועדו להרתיע ולהעניש.

  על־פי פקודת הסמים המסוכנים [נוסח חדש] תשל"ג-1973 "המחזיק חצרים לא ירשה להשתמש בהם לשם הכנת סם מסוכן, שימוש בו, מכירתו או עשיית עסקה אחרת בו, שלא בהיתר"[1]. החוק ברור מאד ואינו מעניק פטור במקרה של גידול לצורך שימוש עצמי. לכן, אם נתפסתם מגדלים מריחואנה, חשוב להתקשר במהירות לעו"ד. עורך דין פלילי המתמחה בתחום יכול לייעץ לכם מה להגיד בחקירה הראשונית, כיצד לטעון לחפותכם ואין למזער את העונש שייגזר עליכם.

   

  מעצר בעקבות גידול סמים

  חלק מהאנשים שנתפסים בעבירות של גידול סמים נעצרים. קיים הבדל בין מאסר לאחר משפט, למעצר זמני שבו החוקרים מנסים לקבל את מירב המידע על תהליך הגידול, כמות הסם שגידלתם והשימוש שנעשה בסם זה. השוטרים ינסו ככל האפשר להוכיח כי מדובר בתיק של גידול סמים לצורך סחר. לכן, הם עשויים לנקוט בטכניקות חקירה שונות כדי "לשבור" את מגדל הסם, ולגרום לו להודות שהגידול התבצע לצורך מסחר. חשוב לדעת שאם תפתח נגדכם תיק בשל עבירות סמים הדבר עשוי להוות כתם לכל החיים ולכן כדאי להמנע מכך.

   

  עורך דין עבירות סמים – ייצוג במשפט פלילי

  לאחר חקירה אתם עשויים לעמוד למשפט שבו יוחלט מה יהיה העונש שייגזר עליכם בשל עבירת גידול הסם. חשוב לשכור את שירותיו של עורך דין סמים שיכול לייצג אתכם בצורה מקצועית בתיק הזה. ללא סיועו, הקנס ועונש המאסר שיגזרו עליכם עלולים להוות נטל כלכלי ולהשפיע על עתידכם ועתיד משפחתכם. אם מציגים לבית המשפט את הסיטואציה שהובילה אתכם לגדל את הסם בצורה הנכונה, העונש יכול להצטמצם בצורה משמעותית.

  למרות הידע שאולי צברתם מתוכניות המשפט בטלוויזיה, בפועל, בתי־המשפט אינם מקשיבים לנאשם בקשב רב, אלא התהליך מתנהל כדיון קצר וחד. עורך דין מנוסה בתחום יכול לגרום לשופט להתחשב בנתונים נוספים שיכולים להיות רלוונטיים, כמו הרגע שהוביל אתכם לגידול הסם.

  למשל, אם עישנתם מריחואנה ברישיון והכמות לא מספיקה, והדבר הוביל אתכם לגדל את הסם בעצמכם לצורך רפואי, ניתן יהיה להמתיק את העונש. אם ניתן להוכיח כי זו פעם ראשונה שאתם מגדלים את הסם או שלא התכוונתם מעולם לסחור בו, גם אז עונשכם יופחת. ללא סיוע משפטי מתאים לא תוכלו לדעת את כל הטענות שיכולות לסייע לכם לצאת ממקרה זה ללא ענישה כואבת.

  אם נעצרתם והואשמתם בעבירה של גידול סמים, חשוב להתקשר במהירות לעו"ד פלילי מנוסה.

  עורך דין פלילי שי רודה מתמחה בתחום, צרו עמנו קשר עוד היום במס' 050-2292229

  הצלחות של עו"ד שי רודה בתחום עבירות גידול סמים:

  עורך דין פלילי שי רודה
  עורך דין פלילי שי רודה

  כותב המאמר הינו עורך דין פלילי שי רודה בעל משרד עורכי דין בת"א המתמחה במשפט הפלילי על כל רבדיו.
  לקבלת ייעוץ מקצועי ניתן לפנות באמצעות:

  טל': 03-6938555 נייד: 050-2292229
  דוא"ל: shairodalaw@gmail.com
  שד' שאול המלך 8, בניין "בית אמות משפט", תל אביב.

  הערה: מאמר זה הינו למידע כללי וראשוני בלבד ואינו נועד בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

  עורך דין פלילי שי רודה

  עורך דין פלילי שי רודה מומחה למשפט פלילי

  למשרד עו"ד פלילי שי רודה ניסיון רחב בשני התחומים הנ"ל והוא משלב אותם אינטגרטיבית בצורה שקולה וחכמה בהתייחס לכל מקרה לגופו.

  לייעוץ וייצוג מקצועי מעו״ד פלילי? חייגו:
  050-2292229

   עוד בקטגוריה
   דילוג לתוכן