עורך דין שי רודה
זמין 24/7
שד' שאול המלך 8, בית אמות משפט, תל-אביב
עורך דין פלילי שי רודה
עורך דין פלילי שי רודה

לייעוץ התקשרו – 050-2292229 או השאירו פרטים:

  היעדר רישום פלילי

  תוכן עניינים

  כל המידע אודות היעדר רישום פלילי

  לפני שנדבר על העדר רישום פלילי במשטרה כדאי שנבין מהו הרישום הפלילי. רישום פלילי הוא רישום במשטרה של כל עבירה שבגינה אדם מורשע, ורישום כזה נשאר עוד שנים רבות לאחר מכן. רישום כזה הוא לא רק תיעוד של מה שהיה אלא גם כזה שיכול להפוך למכשול עבור המורשע לעוד שנים רבות מאוחר יותר.

  כך לדוגמא אם הוא ירצה להתקבל לעבודה במערכת הביטחון כמו שירות הביטחון הכללי, יש סיכוי גבוה שהוא לא יתקבל בגלל אותו רישום. העדר רישום כזה הוא תנאי ראשוני לקבלה לעבודה במקומות שונים.

  רישום פלילי VS רישום משטרתי

  יש לא מעט אנשים שמתבלבלים בין שני אלו אך מדובר על שני רישומים שונים בתכלית. רישום משטרתי הוא רישום של תיק שהיה פתוח אך נסגר בגלל שלא היו ראיות לאישום אך הוא בשום פנים ואופן אינו זיכוי. רישום משטרתי הוא רישום שניתן לבקש את מחיקתו לאחר כמה שנים, מסיבות שונות, באמצעות עורך דין פלילי שמבקש לשנות את סיבת סגירת התיק.

  עורך דין פלילי מומלץ יבקש מסיבה כזו או אחרת כמו הזמן שעבר מאז, העדר הסתבכויות נוספות של הרשום וכדומה. רישום פלילי לעומת זאת הוא רישום של עבירה שבגינה אדם מורשע בבית משפט ורישום כזה אי אפשר לשנות עד תום תקופת ההתיישנות והיחיד שיכול לבטל את הרישום הוא נשיא המדינה.

  למה העדר רישום כזה כל כך חשוב?

  העדר רישום פלילי במשטרה יכול למנוע לא מעט סגירות של דלתות. כפי שציינו רישום פלילי יכול להוות בעיה במקומות עבודה שונים, ויש לא מעט כאלו שזכאים לעיין ברישום הפלילי. בין היתר ניתן למצוא ביניהם את המשטרה הצבאית, בטחון שדה של צה"ל, שירות הביטחון הכללי, המוסד וכמובן המשטרה. מעבר לכך ישנם גם גופים נוספים אשר רשאים לעיין ברישום הפלילי, גופים שבוחנים כשירות לתפקידים שונים, גופים שמעניקים רישיונות לעיסוקים שונים וכדומה. לפיכך, רצוי אם כן להיות ללא רישום פלילי.

  ומה לאחר תום תקופת ההתיישנות?

  ישנה אם כן תקופת התיישנות שלאחריה רוב הגופים לא יכולים לקבל מידע על רישום פלילי. אך גם לאחריה ישנה תקופה מסוימת, תקופה בה המשטרה והשב"כ יכולים לקבל לידיהם את הרישום ולהעביר אותו לבית המשפט, לוועדות מינויים לשפיטה ואחרים. לאחר סיומם של 10 שנים מתום תקופת ההתיישנות ההרשעה נמחקת לגמרי ואי אפשר לגשת אליה כמו גם אי אפשר להתייחס אליה במשפטים הבאים ובמצבים אחרים.

  את תקופת ההתיישנות אם כן רק אדם אחד במדינה יכול לקצר והוא נשיא המדינה, כמו גם מחיקת רישום פלילי לגמרי בתוך התקופות שהוזכרו.
  מקובל לחשוב אם כן שרישום פלילי הוא לכל החיים אך בפועל זה לא כך. יש תקופת התיישנות בה מצטמצמת הגישה לרישום ואחריה ישנה מחיקה מלאה של הרישום הפלילי.

  לייעוץ וייצוג מקצועי השאירו פרטים:

   עורך דין פלילי שי רודה <br> מומחה למשפט פלילי
   עורך דין פלילי שי רודה
   מומחה למשפט פלילי

   כותב המאמר הינו:
   עורך דין פליל שי רודה מומחה בייצוג חשודים ונאשמים בעבירות חמורות ובמשפט פלילי עם ניסיון רחב של מעל ל15 שנים.

   לייעוץ וייצוג צרו קשר חבל על כל רגע ⚖️

   צור קשר >>>
   לייעוץ וייצוג מקצועי חייגו או השאירו פרטים:
   050-2292229

    עוד בקטגוריה
    תחומי התמחות
    עבירות אלימות ותקיפה כוללות בחובן גם עבירות אלימות במשפחה (אלמ"ב) כלפי בן זוג לרבות הידוע בציבור כבן זוג, ילדים והורים.
    עבירות שוד נחשבות לעבירות היותר חמורות בחוק העונשין, והעונש על עבירת השוד הינו מהחמורים שבעונשים.
    עבירות סמים ועבירות סחר בסמים, ובמיוחד עבירות סמים המכונים "סמים קלים" (קנביס [מריחואנה], חשיש), הינו תחום מרכזי בתיקים פליליים כנגד אנשים נורמטיביים.
    עבירות מין (עבירת אונס, מעשה סדום, מעשה מגונה) הינן מהחמורות שבעבירות, והן מחולקות לכמה קטגוריות
    עבירות הימורים הינם כל הסדר שלפיו ניתן לזכות בכסף, שווה כסף או בטובת הנאה, והזכייה תלויה בניחושו של דבר
    עבירת רצח הינה העבירה הכי חמורה שבחוק העונשין, ולכן העונש על מי שהורשע בעבירת רצח הוא מאסר עולם ועונש זה בלבד.
    דילוג לתוכן