עורך דין שי רודה
זמין 24/7
שד' שאול המלך 8, בית אמות משפט, תל-אביב
עורך דין פלילי שי רודה
עורך דין פלילי שי רודה

לייעוץ התקשרו – 050-2292229 או השאירו פרטים:

  עבירות הימורים

  תוכן עניינים

  עבירות הימורים הינם כל הסדר שלפיו ניתן לזכות בכסף, שווה כסף או בטובת הנאה, והזכייה תלויה בניחושו של דבר, לרבות הגרלה הקשורה בתוצאות משחקים ותחרויות ספורט. עבירות הימורים כוללות בחובן גם הגרלות ומשחקים אסורים.

  הגרלה: כל הסדר שלפיו ניתן, בהעלאת גורלות או באמצעי אחר, לזכות בכסף, בשווה כסף או בטובת הנאה, והזכייה תלויה בגורל יותר מאשר בהבנה או ביכולת.

  משחק אסור: משחק שבו עשוי אדם לזכות בכסף, בשווה כסף או בטובת הנאה לפי תוצאות המשחק, והתוצאות תלויות בגורל יותר מאשר בהבנה או ביכולת.

  לפי חוק העונשין דינו של מי שמשחק משחק אסור דינו מאסר עד שנה.

  לפי חוק העונשין דינו של מי שמארגן הגרלות והימורים או עורך משחקים אסורים, הגרלה או הימור, דינו מאסר עד שלוש שנים.

  לאחרונה, עורכי משחקים אסורים כגון בינגו וכו' התנו את סכום הזכייה או את טובת ההנאה במענה על שאלה קלה, ובכך למעשה עקפו את החוק, וההגרלה לא היוותה עבירה פלילית.

  ייצוג חשודים ונאשמים בעבירת הימורים בלתי חוקיים

  בניגוד לרוב רובן של העבירות הפליליות, שבהן אין חולק על כך שביצוען מהווה גם עבירה מוסרית והתנהגות פסולה באופן גורף, הרי שהימורים הם תחום שאין בו שחור ולבן אלא בעיקר אפור (וגם לא מעט כסף…). אמנם קזינו עדיין אין בישראל (נכון לקיץ 2016) אולם המדינה עצמה מעודדת הימורים, ובצורה די מסיבית – באמצעות המועצה להסדר הימורים בספורט (הטוטו) ומפעל הפיס. בנוסף לשון החוק אינה חד משמעית וישנם משחקי מזל שבהם כן מותר להשתתף ועוד מרכיב שהופך את הנושא לסוגיה סבוכה מאוד מבחינה משפטית הוא אינספור האפשרויות שמציע האינטרנט בכל הקשור למשחקי מזל והגרלות והשאלה האם אתר בינלאומי כפוף לחוק בישראל או לא.

  כל הנ"ל הופכים את שירותיו של עורך דין פלילי לנחוצים מאוד במקרה שמתנהלת חקירה משטרתית כנגד אדם מסוים בגין עבירה על אחד הסעיפים בפרק י"ב בחוק העונשין (שכולל את התיקונים בדיני העונשין בכל הקשור למשחקים אסורים, הגרלות והימורים), ולעוד יותר חשובים אם מוחלט להגיש כתב אישום.

  העונשים הקבועים בחוק?

  עפ"י חוק העונשין מי שלוקח חלק במשחק המוגדר כאסור עלול למצוא עצמו במאסר של עד שנה אחת ואילו עבור מי שמורשע בארגון הימורים בלתי חוקיים העונש המקסימלי הוא 3 שנות מאסר. בשני המקרים ישנה גם אופציה של קנס כספי, שעשוי להיות גבוה – עד כ-450,000 ש"ח במקרה של הפעלת הגרלות והימורים (כשלפעמים הקנס הוא במקביל למאסר בפועל).

  מהם משחקים אסורים?

  משחקים אסורים מוגדרים ע"י החוק כמשחקים שניתן לזכות בהם בכסף או בשווה כסף ובעצם בכל סוג של פרס, כשבנוסף תוצאות המשחק תלויות במזל ולא ביכולת או הבנה. חשוב להדגיש כי על אף שמדובר בהגדרה אמורפית למדי – חלק גדול ממשחקי הקלפים מערבים הן מזל והן כישורים, ולא תמיד ניתן לדעת מה חלקו של כל מרכיב – הרי שבתי המשפט עלולים לגלות נוקשות וכך לתפישתם פוקר הוא משחק מזל בעוד ברידג' לא, כך שמומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין פלילי על מנת לא לשלם מחיר יקר שלא לצורך.

  מה הדין לגבי משחקים ביתיים?

  כשמדובר במשחקים ביתיים שמשתתפים בהם קבוצות חברים שמכירים זה את זה (לפחות חלקם) והתדירות אינה גבוהה, החוק מתיר את קיומם של המשחקים והמשטרה לא עוצרת את השחקנים. יחד עם זאת גם במקרה זה ההגדרות אינן חד משמעיות ובהחלט ייתכנו מקרים שבהם רק עורך דין פלילי מנוסה וממולח יחלץ אתכם מהגשת תביעה או ספיגת עונש כבד.

  מה אומר החוק באשר להימורים באינטרנט?

  על אתרי אינטרנט המקיימים הימורים ומשחקי מזל ושהשרת עליו הם יושבים נמצא בישראל חל החוק הנ"ל ומי שיהמר דרכם עלול למצוא עצמו מואשם בהשתתפות במשחקים לא חוקיים ואף לאבד את הכסף שהפקיד בידי בעלי האתר אם זה ייסגר ע"י המשטרה.

  באשר לאתרי אינטרנט שיושבים על שרתים בחו"ל ישנן פסיקות לכאן ולכאן, ועושה רושם שבתי המשפט כמו גם החוק עדיין לא גיבשו עמדה נחרצת בנושא.

  ראו גם: עבירות איומים וסחיטה | עבירות שוחד | עבירות זיוף | עבירות פליליות

  ייצוג נאשמים בעבירות הימורים ע"י עורך דין פלילי מומחה

   

  לייעוץ וייצוג מקצועי השאירו פרטים:

   עורך דין פלילי שי רודה <br> מומחה למשפט פלילי
   עורך דין פלילי שי רודה
   מומחה למשפט פלילי

   כותב המאמר הינו:
   עורך דין פליל שי רודה מומחה בייצוג חשודים ונאשמים בעבירות חמורות ובמשפט פלילי עם ניסיון רחב של מעל ל15 שנים.

   לייעוץ וייצוג צרו קשר חבל על כל רגע ⚖️

   צור קשר >>>
   לייעוץ וייצוג מקצועי חייגו או השאירו פרטים:
   050-2292229

    עוד בקטגוריה
    תחומי התמחות
    עבירות אלימות ותקיפה כוללות בחובן גם עבירות אלימות במשפחה (אלמ"ב) כלפי בן זוג לרבות הידוע בציבור כבן זוג, ילדים והורים.
    עבירות שוד נחשבות לעבירות היותר חמורות בחוק העונשין, והעונש על עבירת השוד הינו מהחמורים שבעונשים.
    עבירות סמים ועבירות סחר בסמים, ובמיוחד עבירות סמים המכונים "סמים קלים" (קנביס [מריחואנה], חשיש), הינו תחום מרכזי בתיקים פליליים כנגד אנשים נורמטיביים.
    עבירות מין (עבירת אונס, מעשה סדום, מעשה מגונה) הינן מהחמורות שבעבירות, והן מחולקות לכמה קטגוריות
    עבירות הימורים הינם כל הסדר שלפיו ניתן לזכות בכסף, שווה כסף או בטובת הנאה, והזכייה תלויה בניחושו של דבר
    עבירת רצח הינה העבירה הכי חמורה שבחוק העונשין, ולכן העונש על מי שהורשע בעבירת רצח הוא מאסר עולם ועונש זה בלבד.
    דילוג לתוכן