עורך דין שי רודה
זמין 24/7
שד' שאול המלך 8, בית אמות משפט, תל-אביב
עורך דין פלילי שי רודה
עורך דין פלילי שי רודה

לייעוץ התקשרו – 050-2292229 או השאירו פרטים:

  הטרדה מינית במקום העבודה

  תוכן עניינים

  כיצד לנהוג בעת הטרדה מינית במקום העבודה

  בשנים האחרונות אנו נחשפים יותר ויותר, בעיקר באמצעות התקשורת, למקרים של הטרדה מינית בכלל והטרדה מינית במקום העבודה בפרט. נראה שזו כבר מכת מדינה או אפילו מכה עולמית והטרדות כאלו מתבצעות בעיקר על ידי גברים כלפי נשים.

  הבעיה העיקרית היום היא הקו הדק המפריד בין מחמאה או אמירה שאינה בטעם טוב ובין מה שנחשב על פי החוק להטרדה מינית, אך מה שבטוח הוא שמי שמרגישה כך, מי שחשה שבוצעה כלפיה הטרדה מינית במקום העבודה לא צריכה לשתוק. היום בעיקר בגלל החשיפה יש גם יותר ויותר מודעות לכך ויותר הרתעה כמובן, ועם קמפיין ה-me too שהיה לא מזמן נראה שהעניין מתחיל להיות ברור יותר.

  ההגדרה על פי החוק

  החוק מגדיר מספר מצבים שנחשבים להטרדה מינית ומבטל את ה"קו הדק" בין הערות או מחמאות לבין הטרדה של ממש.

  הראשון הוא מעשים מגונים

  כאשר עובד או מנהל נוגע בעובדת לשם גירוי מיני או חושף את עצמו בפניה.

  השני הינו הטרדה באיומים

  איומים על עובדת שיבוצע זה איזה שהוא אקט מיני. חשוב לציין שהטרדה באיומים נוגעת גם להטרדות אחרות ולאו דווקא בהקשר מיני.

  השלישי הינו התייחסות מינית מבזה

  נעיצת מבטים באזורים אינטימיים בגוף או אמירות בוטות שמעמידות את העובדת במקום נחות.

  מצב נוסף הינו התייחסות מינית חוזרת – התייחסות מילולית לעובדת בהקשר מיני שחוזרת על עצמה כשהעובדת מבהירה שהיא לא מעוניינת ומבקשת להפסיק עם זה וכמובן, הצעות בעלות אופי מיני, הצעות שנתקלו בסירוב מצד העובדת אך המטריד ממשיך ומציע הצעות שונות בזמנים שונים.

  מקום העבודה – כר פורה להטרדות מיניות

  מקומות עבודה הינם המקומות ה"פופולאריים" ביותר לביצוע מעשים מעין אלו ויש לא מעט תלונות שמגיעות מהמקומות הללו. בעקבות זאת תוקנו תקנות למניעת הטרדה מינית במקום העבודה, תקנות שאמורות להיות במקום מסוים שכולם יוכלו להיחשף אליו, וחובה ליידע את העובדים בדבר התקנות הללו כמו גם למנות אחראי לעניין ההטרדות המיניות. המודעות אם כן הולכת וגוברת, אך עדיין יש לא מעט מקרים של הטרדות מיניות בכל שנה, ומה שעל העובדת לעשות במקרה בו היא חשה שבוצעה נגדה הטרדה מינית הוא לפנות לשם שכירת שירותיו של עורך דין פלילי.

  מה חשוב לעשות?

  כמובן, אם יש אפשרות לתעד את ההטרדה המינית מה טוב, זה יסייע במשטרה או בבית המשפט ויעלה את הסיכויים להוכיח שאכן בוצעה עבירה כזו. אך הדבר החשוב ביותר הוא להיעזר בעורך דין פלילי מומחה בתחום, עורך דין בעל ניסיון שטיפל כבר בתיקים מעין, אלו ויודע איך להוכיח שנחצה הקו הדק ואכן בוצעה בו הטרדה מינית ולא מדובר על איזו שהיא מחמאה או כל טענה אחרת שמגיעה מצד העובד המטריד.

  עורך דין פלילי שי רודה
  עורך דין פלילי שי רודה

  כותב המאמר הינו עורך דין פלילי שי רודה בעל משרד עורכי דין בת"א המתמחה במשפט הפלילי על כל רבדיו.
  לקבלת ייעוץ מקצועי ניתן לפנות באמצעות:

  טל': 03-6938555 נייד: 050-2292229
  דוא"ל: shairodalaw@gmail.com
  שד' שאול המלך 8, בניין "בית אמות משפט", תל אביב.

  הערה: מאמר זה הינו למידע כללי וראשוני בלבד ואינו נועד בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

  עורך דין פלילי שי רודה

  עורך דין פלילי שי רודה מומחה למשפט פלילי

  למשרד עו"ד פלילי שי רודה ניסיון רחב בשני התחומים הנ"ל והוא משלב אותם אינטגרטיבית בצורה שקולה וחכמה בהתייחס לכל מקרה לגופו.

  לייעוץ וייצוג מקצועי מעו״ד פלילי? חייגו:
  050-2292229

   עוד בקטגוריה
   דילוג לתוכן