עורך דין שי רודה
זמין 24/7
שד' שאול המלך 8, בית אמות משפט, תל-אביב
עורך דין פלילי שי רודה

לייעוץ התקשרו – 050-2292229 או השאירו פרטים:

  עבירות תנועה בצבא

  תוכן עניינים

  במידה וחלילה עברנו עבירות תנועה "רגילות", כלומר במסגרת החיים האזרחיים, וודאי קיים עבורנו מידע רב, ניסיון של מכרים שונים ואף לעיתים ניסיון עבר (במידה וחלילה עברנו). אולם, מה עושים לגבי עבירות תנועה בצבא? מי זה בית הדין הצבאי לתעבורה? מטרתו העיקרית של מאמר זה היא חשיפת ציבור הקוראים לנושאים רלוונטיים, אולם חשוב לציין כי מאמר זה איננו תחליף למידע ממקורות צבאיים – משפטיים וכי ייתכן כי המידע המשפטי-צבאי יהיה שונה או ישתנה, בדומה לדין אזרחי במקרים מסוימים, כאשר נחקקים חוקים או תקנות חדשים על אלו הישנים.

   

  עבירות תנועה בצבא: שונה מעבירות תנועה רגילות?

  עבירות תנועה בצבא הן "בגדול, עבירות תנועה אשר נעשות תוך כשי השירות הצבאי\ על ידי חייל. עבירות התנועה בצבא אינן יכולות להיחשב כעבירות אזרחיות מכיוון שמדובר בחייל שכידוע, בעת שירותו הצבאי נחשב לתחת השיפוט של הצבא. יתרה מכך, פעמים רבות, עבירות תנועה בצבא נעשות עם כלי רכב השייכים לצה"ל ואז השיפוט הצבאי מובן עוד יותר.

   

  איזה גוף אחראי לעניין הזה?

  אז הגוף שאחראי על עבירות תנועה בצבא הוא בית דין צבאי לתעבורה. חשוב להיכנס לאתרים ולקרוא אודותיו, סתם אם זה מעניין אתכם וכמובן, אם חלילה הסתבכתם. למי שלא יודע, הדין הצבאי הוא שונה מהדין האזרחי ולכן קיימים חוקים, השתלמויות והסמכות הקשורות לסנגוריה הצבאית.

   

  עו"ד צבאי מומחה בייצוג חיילים אשר עשו עבירות תנועה

   

  למי לפנות לייעוץ, תמיכה או כל בירור אחר?

  ראשית, יש להבין את הקשר בין עבירות תנועה והפרקליטות הצבאית. לכן, יש לפנות לגורם מתאים. מה עושים בהאשמה משפטית רגילה בחיים האזרחיים – פונים לעו"ד נכון? אז בצבא מתקיים תהליך דומה – ניתן לפנות לעורך דין צבאי, שהוא אחד כזה אשר כמובן קיבל הכשרה מתאימה (וחשוב מאוד לבדוק את ההכשרה וההסמכה לפני הפניה אל כל עו"ד שמתיימר להיות צבאי). בקיצור, יש לפנות לעורך דין צבאי. חשוב לציין כי עורך דין צבאי איננו חייב להיות אחד כזה אשר משרת כחייל, אלא כאמור, הוא יכול להיות עורך דין פלילי אשר קיבל הכשרה והסמכה מתאימה. בנוסף, ניתן להניח שעו"ד צבאי ישתחרר ויהפוך לעו"ד פלילי בחיים האזרחיים.

   

  מה חשוב לזכור (מבחינה ערכית)?

  סליחה על ה"אתנחתא" המוסרית, אולם עניין חשוב אשר עדיין רלוונטי עבור החברה הישראלית הוא הציפייה מחיילים להתנהג בצורה נקייה ללא רבב. איני יודעת בוודאות עד כמה העניין הזה בא לידי ביטוי במשפטים עצמם, אולם, מבחינת הציבור הישראלי, ככל הנראה עדיים קיימים מיתוסים שונים אודות חיילי צה"ל והצורה בה הם צריכים להתנהג. לכן, ניתן להניח, כי ייתכן ועניין זה יבוא לידי ביטוי במשפטים צה"ליים גם אם לא בצורה רשמית ויש לקחת עניין זה בחשבון לפני שממהרים לעשות עבירה, או לכל הפחות, לא להיזהר.

  לסיכום, היזהרו מעבירות בכלל, כולל בצבא. במידה וטעיתם, על תשכחו להתייעץ עם עורך דין צבאי אשר ייתן לכם מענה כללי ומקצועי.

  ראו גם: חריגה מסמכות | זכויות החיילים בעת חקירת מצ"ח | משפט צבאי  | כלא צבאי

  הצלחות של עו"ד שי רודה בתחום עבירות תנועה בצבא:

   

  לייעוץ וייצוג מקצועי השאירו פרטים:

   Picture of עורך דין צבאי שי רודה <br> מומחה למשפט צבאי
   עורך דין צבאי שי רודה
   מומחה למשפט צבאי

   כותב המאמר הינו:
   עורך דין צבאי שי רודה מומחה בייצוג חיילים, קצינים ואנשי צבא במשפט צבאי מול בית הדין עם ניסיון רחב של מעל ל15 שנים.

   לייעוץ וייצוג צרו קשר חבל על כל רגע ⚖️

   צור קשר >>>
   לייעוץ וייצוג מקצועי חייגו או השאירו פרטים:

    עוד בקטגוריה
    תחומי התמחות
    דילוג לתוכן