עורך דין שי רודה
זמין 24/7
שד' שאול המלך 8, בית אמות משפט, תל-אביב

לייעוץ התקשרו – 050-2292229 או השאירו פרטים:

  עבירות מין

  תוכן עניינים

  עבירות מין – עבירת אונס, מעשה סדום ומעשה מגונה.

  הינן מהחמורות שבעבירות, והן מחולקות לכמה קטגוריות, ישנן את עבירות מין אשר ממוקמות בעבירות מין היותר חמורות, כגון: עבירת אונס, מעשה סדום, בעילה אסורה בהסכמה (קטינה מעל גיל 14 ומתחת לגיל 16), עבירות מין במשפחה או בידי אחראי על חסר ישע. וישנן את עבירות מין אשר ממוקמות בקטגוריה של עבירות מין הפחות חמורות, כגון: מעשה מגונה באדם או מעשה מגונה בפומבי.

  מהי עבירת אונס?

  עבירת אונס היא בעילת אישה שלא בהסכמתה החופשית; בהסכמת האישה שהושגה במרמה; כשהאישה היא קטינה שטרם מלאו לה ארבע עשרה שנים אף בהסכמתה; תוך ניצול היות האישה חולת נפש או לקויה בשכלה.
  הדעה הרווחת היא שעבירת אונס מתבצעת רק כאשר מחדירים את איבר המין הגברי לתוך איבר המין הנשי, אולם לא כך הדבר, עבירת אונס מתקיימת גם כאשר מחדירים איבר מאיברי הגוף (גם אצבע נחשבת כאיבר גוף) או חפץ לאיבר המין של האישה.

  מה העונש על עבירת אונס?

  לפי סעיף 345 (א) לחוק העונשין – העונש על עבירת אונס הינו מאסר של עד שש עשרה שנים. ואולם, לפי סעיף 345 (ב) לחוק העונשין – אם עבירת אונס התבצעה בקטינה שטרם מלאו לה שש עשרה שנים; באיום בנשק חם או קר; תוך גרימת חבלה גופנית; תוך התעללות באישה, לפני האונס, בזמן האונס או אחרי האונס; בנוכחות אחר או אחרים שחברו יחדיו לביצוע אונס, העונש הינו מאסר עד 20 שנים.

  עונש מזערי – מי שהורשע בעבירת אונס עונשו לא יפחת מרבע העונש המרבי, אלא בנסיבות אישיות קשות ביותר.

  מהו מעשה סדום?

  גם כאן הדעה הרווחת הינה שמעשה סדום מתבצע רק כאשר מכניסים את איבר המין הגברי לפי הטבעת של אדם (גבר לא יכול לאנוס גבר רק לבצע בו מעשה סדום) אולם לא כך הדבר, מעשה סדום מתקיים גם כאשר מחדירים איבר מאברי הגוף או חפץ לפי הטבעת של אדם או החדרת איבר מין לפיו של אדם.

  מה העונש על מעשה סדום?

  לפי סעיף 347 (ב) לחוק העונשין – העונש על מעשה סדום הינו מאסר של עד שש עשרה שנים. ואולם לפי סעיף 345 (ב) לחוק העונשין – אם מעשה הסדום בוצע בקטינה שטרם מלאו לה שש עשרה שנים; באיום בנשק קר או חם; תוך גרימת חבלה גופנית; תוך התעללות באישה, לפני מעשה הסדום, בזמן מעשה הסדום או אחרי מעשה הסדום, בנוכחות אחר או אחרים שחברו יחדיו לביצוע מעשה הסדום, העונש הינו מאסר עד 20 שנים.

  עונש מזערי – מי שהורשע במעשה סדום עונשו לא יפחת מרבע העונש המרבי, אלא בנסיבות אישיות קשות ביותר.

  חוק מניעת הטרדה מינית

  לאורך השנים מדינת ישראל עיגנה בחקיקה את תחום ההטרדה המינית. חוק מניעת הטרדה מינית נועד להגדיר את המאפיינים ההתנהגותיים המוגדרים כהטרדה. בין השאר מצוינות בו סחיטה באיומים לביצוע מעשה מיני, הצעות חוזרות ונשנות בעלות אופי מיני המופנות לאדם שאינו מעוניין בכך, התייחסות לנטייה מינית, ניצול יחסי מרות בעלי אופי מיני וכדומה. בשנת 2014 נוספו לחוק גם היבטים שונים הקשורים להטרדה מינית ברשת, וכן הפצה של תמונות עירום של אדם ללא רצונו והענישה בגין המעשים הללו.

  לצד כל אלה הוגדרו מקרים של הטרדה מינית במקום העבודה, ואף הוגדר בחוק כי מעסיק במקום עבודה שבו מועסקים יותר מ-25 עובדים, צריך להגדיר בצורה מפורשת בתקנות, מהן הדרכים להגיש תלונות על הטרדה מינית, ומהן הוראות החוק בנושא.

  ניסוח התקנון

  כל מקום עבודה יכול לנסח באופן עצמאי תקנון מניעת הטרדה מינית. התקנון הזה צריך לכלול את ההגדרה של הטרדה מינית על־פי החוק, וכן הבהרה של הגדרת "ניצול יחסי מרות". בחלק השני של התקנון יש להסביר כיצד ניתן להגיש את התלונה (בעל־פה ובכתב) ומי אחראי בחברה על בירור התלונה. על המעסיק להגדיר גם את דרכי הטיפול בתלונה, וכן את טווח הזמן שבו יפתח בהליכים משמעתיים, לרבות הודעה הן למתלונן והן לנילון. את התקנות הזה יש לפרסם בארגון, לוודא כי כל עובד קיבל אותן או לוודא כי הן מפורסמות במקום בולט, ואף להעבירן לוועד העובדים בארגון אם קיים כזה.

  חשוב מאוד: לפני חקירה במשטרה בגין עבירת מין

  יש להתייעץ עם עורך דין פלילי שמתמחה במשפט הפלילי. עורך דין פלילי מקצועי ייעץ לך כיצד להתנהג בחקירה הפלילית שמנהלת כנגדך במטרה ובכך יכול למנוע ממך הרבה עוגמת נפש בעתיד. עורך דין פלילי מקצועי יכול למנוע את מעצרך והכי חשוב, עורך דין פלילי מקצועי יכול למנוע הגשת כתב אישום כנגדך בעתיד.

  ייעוץ עם עורך דין לעבירות מין

  וזכרו, הרבה יותר קל לתקן בעיה בהתחלה, ככל שעובר הזמן כך יהיה יותר קשה לתקן את הבעיה. יש להתייעץ עם עורך דין פלילי ישר לאחר ביצוע העבירה או לפני חקירה במשטרה, ככל שהזמן עובר אתם יכולים לעשות טעויות את המחיר עליהן תשלמו בחופש שלכם.

  עורך דין פלילי שי רודה מסביר על עבירות מין, אונס, מעשה סדום ומעשה מגונה:

  עשוי לעניין אותך גם: עבירות מעשה מגונה | סחר בבני אדם | עבירות זנות | בעילה אסורה בהסכמה | הטרדה מינית בעבודה

  הצלחות של עו"ד שי רודה בתחום עבירות מין:

  לייעוץ וייצוג מקצועי השאירו פרטים:

   Picture of עורך דין פלילי שי רודה <br> מומחה למשפט פלילי
   עורך דין פלילי שי רודה
   מומחה למשפט פלילי

   כותב המאמר הינו:
   עורך דין פליל שי רודה מומחה בייצוג חשודים ונאשמים בעבירות חמורות ובמשפט פלילי עם ניסיון רחב של מעל ל15 שנים.

   לייעוץ וייצוג צרו קשר חבל על כל רגע ⚖️

   צור קשר >>>
   לייעוץ וייצוג מקצועי חייגו או השאירו פרטים:
   050-2292229

    עוד בקטגוריה
    תחומי התמחות
    עבירות אלימות ותקיפה כוללות בחובן גם עבירות אלימות במשפחה (אלמ"ב) כלפי בן זוג לרבות הידוע בציבור כבן זוג, ילדים והורים.
    עבירות שוד נחשבות לעבירות היותר חמורות בחוק העונשין, והעונש על עבירת השוד הינו מהחמורים שבעונשים.
    עבירות סמים ועבירות סחר בסמים, ובמיוחד עבירות סמים המכונים "סמים קלים" (קנביס [מריחואנה], חשיש), הינו תחום מרכזי בתיקים פליליים כנגד אנשים נורמטיביים.
    עבירות מין (עבירת אונס, מעשה סדום, מעשה מגונה) הינן מהחמורות שבעבירות, והן מחולקות לכמה קטגוריות
    עבירות הימורים הינם כל הסדר שלפיו ניתן לזכות בכסף, שווה כסף או בטובת הנאה, והזכייה תלויה בניחושו של דבר
    עבירת רצח הינה העבירה הכי חמורה שבחוק העונשין, ולכן העונש על מי שהורשע בעבירת רצח הוא מאסר עולם ועונש זה בלבד.
    דילוג לתוכן