עורך דין שי רודה
זמין 24/7
שד' שאול המלך 8, בית אמות משפט, תל-אביב
עורך דין פלילי שי רודה
עורך דין פלילי שי רודה

לייעוץ התקשרו – 050-2292229 או השאירו פרטים:

  עבירות מס ומע"מ

  תוכן עניינים

  עבירות מס, היינו, העלמת מס משלטונות המדינה, הן עבירות פליליות לכל דבר, וההליך שמתנהל כנגד מי שמואשם בעבירות המס הוא הליך פלילי לכל דבר ועניין, ולכן יש צורך בעו"ד פלילי שמכיר, חי ומתמחה בהליך הפלילי.

  עבירות מס (העלמת מס מהשלטונות), עבירות מע"מ (מסירת דו"חות הכוללים ידיעות כוזבות), ועבירות של הלבנת הון, מה שנקרא גם בסלנג "צווארון לבן", החשודים או הנאשמים בעבירות מסוג זה הינם אנשים נורמטיבים, בדרך כלל ללא עבר פלילי, בהליך המתוכנן בעיקרו עבור עבריינים ופושעים.

  הגופים אשר חוקרים את העבירות הללו בדרך כלל הם חוקרי רשות המיסים, חוקרי מס הכנסה, חוקרי מע"מ, בשיתוף עם היחידה לפשיעה כלכלית של משרד המשפטים.

  המשטרה בדרך אינה חוקרת את העבירות הללו, משום שהחוקרים של עבירות אלו הם חוקרים מקצועיים (עו"ד ורו"ח) ומשום כך אנשים נוטים להקל ראש בעבירות אלו, ולא כך הדבר.

  לאחרונה, אנו עדים לחשיפה התקשורתית בעיתונות ומדיה האלקטרונית על החמרה מצד הפרקליטות ובתי המשפט בכל הנוגע להונאת השלטונות במיסים.

  למעשה, לעבירות המס יש שתי קטגוריות, האחת נכנסת לקטגוריה של עבירות "פרוצדוראליות", עבירות כגון, אי העברת מס שנוכה, אי הגשת דוחות במועד, אי העברת המע"מ החודשי וכדומה. עבירות מסוג זה הינן עבירות אשר אינם מגלמות את היסוד הנפשי של כוונה להתחמק ממס, והעונשים עליהן הן בדרך כלל מהעונשים הקלים, אבל אין להקל ראש בדבר, ללא עורך דין פלילי מומלץ העונש יכול שיגמר בהרשעה פלילית, שגוררת אחריה "כתם" לשנים רבות.

  כמובן שהכל תלוי בנסיבות הקונקרטיות של המקרה, ובגובה הסכום, בתקופת המחדל, ואם הוסר המחדל או לא, ובמצב הסובייקטיבי של הנאשם ומשפחתו ועוד ועוד ועוד.

  החלק השני של העבירות נכנס לקטגוריה של עבירות "מהותיות", עבירות אשר מגלמות בתוכן יסוד נפשי של כוונה להתחמק מתשלומיי מס, כגון, ניהול פנקסי חשבונות כוזבים, השמטת הכנסה מדו"ח, מתן "חשבוניות פקטיביות" וכו', בעבירות הללו העונשים חמורים הרבה יותר, עונשים שנגמרים בעונש מאסר בפועל מאחורי סורג ובריח, ובמקרים בהם לא סולק המחדל, גם כחלק מהעונש, העונש עלול להגיע לשנים רבות בכלא.

  עורך דין פלילי המייצג בעבירות מס תפקיד מרכזי במערכה, ניהול נכון וחכם של המשפט והמגעים אם רשויות אכיפת החוק הממונים על עבירות אלו, יכול למנוע הגשת כתב אישום, או להפחית בצורה רצינית את העונש על הנאשם. לפיכך, על מנת למנוע נזק בלתי הפיך בעתיד, יש לפנות לעורך דין פלילי כבר בתחילת החקירה.

  ראו גם: פסקי דין בתחום המשפט הפלילי

  עורך דין מומחה לעבירות מס ומע"מ

  לייעוץ וייצוג מקצועי השאירו פרטים:

   Picture of עורך דין פלילי שי רודה <br> מומחה למשפט פלילי
   עורך דין פלילי שי רודה
   מומחה למשפט פלילי

   כותב המאמר הינו:
   עורך דין פליל שי רודה מומחה בייצוג חשודים ונאשמים בעבירות חמורות ובמשפט פלילי עם ניסיון רחב של מעל ל15 שנים.

   לייעוץ וייצוג צרו קשר חבל על כל רגע ⚖️

   צור קשר >>>
   לייעוץ וייצוג מקצועי חייגו או השאירו פרטים:
   050-2292229

    עוד בקטגוריה
    תחומי התמחות
    עבירות אלימות ותקיפה כוללות בחובן גם עבירות אלימות במשפחה (אלמ"ב) כלפי בן זוג לרבות הידוע בציבור כבן זוג, ילדים והורים.
    עבירות שוד נחשבות לעבירות היותר חמורות בחוק העונשין, והעונש על עבירת השוד הינו מהחמורים שבעונשים.
    עבירות סמים ועבירות סחר בסמים, ובמיוחד עבירות סמים המכונים "סמים קלים" (קנביס [מריחואנה], חשיש), הינו תחום מרכזי בתיקים פליליים כנגד אנשים נורמטיביים.
    עבירות מין (עבירת אונס, מעשה סדום, מעשה מגונה) הינן מהחמורות שבעבירות, והן מחולקות לכמה קטגוריות
    עבירות הימורים הינם כל הסדר שלפיו ניתן לזכות בכסף, שווה כסף או בטובת הנאה, והזכייה תלויה בניחושו של דבר
    עבירת רצח הינה העבירה הכי חמורה שבחוק העונשין, ולכן העונש על מי שהורשע בעבירת רצח הוא מאסר עולם ועונש זה בלבד.
    דילוג לתוכן