עורך דין שי רודה
זמין 24/7
שד' שאול המלך 8, בית אמות משפט, תל-אביב
עורך דין פלילי שי רודה
עורך דין פלילי שי רודה

לייעוץ התקשרו – 050-2292229 או השאירו פרטים:

לייעוץ התקשרו – 050-2292229 או השאירו פרטים:

הכנה וייעוץ לפני חקירה במשטרה

תוכן עניינים

זה מתחיל עם תלונה של אזרח במשטרה או לאחר איסוף של מידע מודיעיני, ושני אלו או כל אחד מהם בנפרד יכולים להוביל לחקירה משטרתית. חקירה משטרתית היא כלי חשוב שיש בידי המשטרה, כלי שמאפשר לה לאסוף מידע ולהגיע לחקר האמת, להגיע לחשודים ובסופו של דבר גם להעמיד אותם לדין אם צריך.

ישנם שני סוגים של נחקרים, האחד, מי שאינו חשוד על ידי המשטרה והוא נקרא להיחקר בשביל לתת עדות, לספק למשטרה מידע אותו היא צריכה בשביל להתקדם עם התיק (לדוגמא עד) והשני, מי שחשוד בביצוע מעשה פלילי כזה או אחר, מי שהחקירה שלו היא תחת אזהרה בהתאם לחוק.

למה ייעוץ כל כך חשוב?

אם אתם או מישהו שקרוב לכם נקרא לחקירה במשטרה, הדבר הנכון ביותר לעשות הוא לפנות לקבלת ייעוץ לפני חקירה במשטרה. ייעוץ כזה יאפשר למי שנקרא לחקירה להבין קודם כל מול מי הוא עומד לעמוד וכמובן, יבהיר לו מה עליו לעשות ומה לא, על מה הוא יכול לענות ומה לא. עורך דין פלילי אשר מבצע את ההכנה, כדוגמת עורך דין פלילי שי רודה ואחרים, יכולים לעשות סדר עבור מי שנקרא לחקירה ולהסביר לו איך להתנהל אל מול החוקרים.

מי צריך לענות על שאלות ומי לא?

הכנה לפני חקירת משטרה תבהיר לנחקר גם אם הוא בכלל אמור לענות על שאלות החוקרים או שלא. כך לדוגמא מי שהוזמן לחקירה במשטרה והוא חשוד במעשה פלילי כלשהוא, לא יהיה חייב לענות על כל שאלות החוקרים על פי החוק, מכיוון שיש חשש שמענה על שאלות כאלו עלול להפליל אותו, גם אם הוא לא באמת עבר עבירה פלילית. לעומת זאת עד או כל מי שהוזמן לחקירת משטרה אך אין נגדו שום חשד והוא אמור לסייע לחוקרים, כן חייב לענות לשאלות שלהם וכן חייב לשתף פעולה ואם לא הוא עובר על החוק.

איך בוחרים עורך דין?

הנה כמה דגשים בבחירת עורך דין פלילי. ראשית, אם הוזמנתם לחקירה משטרתית או שנעצרתם, אתם צריכים כמה שיותר מהר לחפש עורך דין שיסייע לכם. עורך דין פלילי כזה צריך להיות קודם כל בזמינות מלאה, מכיוון שחקירה כזו יכולה להיות בכל שעה. עורך דין פלילי שמייעץ לפני חקירת המשטרה צריך להיות עם ניסיון בתחום, עורך דין שטיפל כבר בתיקים רבים שהלקוחות בהם עברו חקירה משטרתית. חשוב לבחור עורך דין פלילי בעל רזומה עשיר וחשוב לזכור שהניסיון שלו והייעוץ שלו יכולים להיות קריטיים להמשך החיים.

עורך דין פלילי כזה שייעץ לפני חקירת משטרה צריך להיות גם אחד עם ניסיון ספציפי, מה שאומר שכדאי מאוד לוודא שהוא טיפל במקרים כמוח שלכם או לפחות במקרים דומים לשלכם וכמובן כדאי לברר מה הלקוחות שלו אומרים עליו.

לייעוץ וייצוג מקצועי השאירו פרטים:
עורך דין פלילי שי רודה <br> מומחה למשפט פלילי
עורך דין פלילי שי רודה
מומחה למשפט פלילי

כותב המאמר הינו:
עורך דין פליל שי רודה מומחה בייצוג חשודים ונאשמים בעבירות חמורות ובמשפט פלילי עם ניסיון רחב של מעל ל15 שנים.

לייעוץ וייצוג צרו קשר חבל על כל רגע ⚖️

צור קשר >>>
לייעוץ וייצוג מקצועי חייגו או השאירו פרטים:
050-2292229
עוד בקטגוריה
תחומי התמחות
עבירות אלימות ותקיפה כוללות בחובן גם עבירות אלימות במשפחה (אלמ"ב) כלפי בן זוג לרבות הידוע בציבור כבן זוג, ילדים והורים.
עבירות שוד נחשבות לעבירות היותר חמורות בחוק העונשין, והעונש על עבירת השוד הינו מהחמורים שבעונשים.
עבירות סמים ועבירות סחר בסמים, ובמיוחד עבירות סמים המכונים "סמים קלים" (קנביס [מריחואנה], חשיש), הינו תחום מרכזי בתיקים פליליים כנגד אנשים נורמטיביים.
עבירות מין (עבירת אונס, מעשה סדום, מעשה מגונה) הינן מהחמורות שבעבירות, והן מחולקות לכמה קטגוריות
עבירות הימורים הינם כל הסדר שלפיו ניתן לזכות בכסף, שווה כסף או בטובת הנאה, והזכייה תלויה בניחושו של דבר
עבירת רצח הינה העבירה הכי חמורה שבחוק העונשין, ולכן העונש על מי שהורשע בעבירת רצח הוא מאסר עולם ועונש זה בלבד.